print-logo2
A+ A-

הבשורה על פי ישוע| Gospel in Hebrew

pdf

תוכן הבשורה

– קראו את הטקסט הבא:

בראשית א’, א’ בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, ג’, 23 כִּי הַכֹּל חָטְאוּ וּמְחֻסְּרֵי כְּבוֹד אֱלֹהִים הֵמָּה.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ח’, 34 עָנָה לָהֶם יֵשׁוּעַ: “אָמֵן אָמֵן אֲנִי אוֹמֵר לָכֶם, כָּל עוֹשֵׂה חֵטְא עֶבֶד הוּא לַחֵטְא.

אלוהים ברא אותנו, אך איננו מכירים אותו ואנו נבדלים ממנו בגלל החטא הטבוע בבשרנו. לחיינו בלא אלוהים אין משמעות או תכלית. תוצאת החטא (המחיר שיש לשלם) היא מוות, רוחני וגופני כאחד. המשמעות של מוות רוחני היא היבדלות מאלוהים. מוות גופני הוא דעיכה של הגוף. אם נמות כחוטאים, ניבדל לעד מהאלוהים וסופנו יהיה בגיהינום. איך נוכל להציל את נפשנו מעוונותינו ולשוב אל אלוהים? אין בכוחנו להציל את נפשנו, כי אדם חוטא אינו מסוגל להציל את נפשו (בדיוק כמו שהטובע אינו יכול להציל את עצמו). גם הזולת אינו מסוגל להציל את נפשנו, מכיוון שכולנו חוטאים (טובע אחד אינו יכול להציל טובע אחר, שניהם זקוקים לעזרה). נחוץ לנו מישהו שחף מחטא (שאינו טובע) על מנת להינצל מעוונותינו. רק אדם חף מעוון יוכל להציל אותנו. איך מוצאים אדם חף מעוון בעולם חוטא שבו כולם חטאו?

אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, ו’, 23 כִּי שְׂכַר הַחֵטְא הוּא מָוֶת, אֲבָל מַתְּנָתוֹ שֶׁל אֱלֹהִים הִיא חַיֵּי עוֹלָם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲדוֹנֵנוּ.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ג’, 16 כִּי כֹּה אָהַב אֱלֹהִים אֶת הָעוֹלָם עַד כִּי נָתַן אֶת בְּנוֹ יְחִידוֹ לְמַעַן לֹא יֹאבַד כָּל הַמַּאֲמִין בּוֹ, אֶלָּא יִנְחַל חַיֵּי עוֹלָם.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי מַתַּי, א’, 23 “הִנֵּה הָעַלְמָה הָרָה וְיֹלֶדֶת בֵּן וְקָרָאת שְׁמוֹ עִמָּנוּ אֵל.”
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ח’, 23 אָמַר לָהֶם: “אַתֶּם מִלְּמַטָּה; אֲנִי מִלְמַעְלָה. אַתֶּם מִן הָעוֹלָם הַזֶּה; אֲנִי אֵינֶנִּי מִן הָעוֹלָם הַזֶּה.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי מַרְקוֹס, א’, 11 יָצָא קוֹל מִן הַשָּׁמַיִם: “אַתָּה בְּנִי אֲהוּבִי, בְּךָ חָפַצְתִּי.”
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ח’, 36 לָכֵן אִם הַבֵּן מְשַׁחְרֵר אֶתְכֶם, בֶּאֱמֶת בְּנֵי חוֹרִין תִּהְיוּ.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ג’, 3 הֵשִׁיב יֵשׁוּעַ וְאָמַר אֵלָיו: “אָמֵן אָמֵן אֲנִי אוֹמֵר לְךָ, אִם לֹא יִוָּלֵד אָדָם מִלְמַעְלָה, לֹא יוּכַל לִרְאוֹת אֶת מַלְכוּת הָאֱלֹהִים.”
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, א’, 12 אֲבָל לְאֵלֶּה אֲשֶׁר קִבְּלוּ אוֹתוֹ, הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ, נָתַן תֹּקֶף לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים.

אלוהים, אשר ברא אותנו ואוהב אותנו מאוד, נתן לנו את הפתרון. מתוך אהבתו העצומה אלינו הוא שלח לנו את בנו, ישוע, למות בעבור חטאינו. ישוע חף מעוון משום שהוא אינו מן העולם הזה, ובעודו על האדמה התגבר הוא על פיתויי השטן לחטוא. חייו היו לשביעות רצונו של אלוהים בשמיים. ישוע לקח אתו את חטאינו ומת על הצלב בעבור פשעינו. הוא המושיע של חיינו (ישוע מסוגל להציל אותנו כי הוא לא השתייך לטובעים). המטרה של מות ישוע על הצלב היא לשלם את המחיר על חטאינו, ועל ידי כך להשיל מעלינו את עוונותינו ולהחזיר לקדמותם את יחסינו עם אלוהים, אשר נקטעו. אנחנו מתעוררים ממוות רוחני (היבדלות מאלוהים) באמצעות כוחו של האל. היחסים החדשים האלו נקראים “להיוולד מחדש”. הלידה המחודשת משיבה אותנו אל המטרה שלשמה נבראנו ושלשמה אנחנו קיימים, ומעניקה משמעות וייעוד אמתיים לחיינו.

הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, י”א, 25 וַיֹּאמֶר אֵלֶיהָ יֵשׁוּעַ אָנֹכִי הַתְּקוּמָה וְהַחַיִּים הַמַּאֲמִין בִּי יִחְיֶה גַּם כִּי־יָמוּת. וְכָל־הַחַי אֲשֶׁר יַאֲמִין־בִּי לֹא־יָמוּת לְעוֹלָם.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, ו’, 9 בַּאֲשֶׁר יָדַעְנוּ כִּי הַמָּשִׁיחַ אַחֲרֵי אֲשֶׁר נֵעוֹר מִן־הַמֵּתִים לֹא יָמוּת עוֹד וְלֹא יִשְׁלַט־בּוֹ עוֹד הַמָּוֶת.
מַעֲשֵׂי הַשְּׁלִיחִים, ב’, 24 וֵאלֹהִים הֱקִימוֹ מִן־הַמֵּתִים בְּהַתִּירוֹ אֶת־חֶבְלֵי הַמָּוֶת לְפִי שֶׁלּא הָיָה בְיָדוֹ לְהַחֲזִיק בּוֹ.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, י”ד, 9 כִּי בַּעֲבוּר זֹאת מֵת הַמָּשִׁיחַ (וַיָּקָם) וַיֶּחִי לְמַעַן יִהְיֶה אָדוֹן גַּם עַל־הַמֵּתִים גַּם עַל־הַחַיִּים.
מַעֲשֵׂי הַשְּׁלִיחִים, א’, 11 וַיֹּאמְרוּ אַנְשֵׁי הַגָּלִיל מַה־תַּעַמְדוּ וְעֵינֵיכֶם לַשָּׁמָיִם זֶה יֵשׁוּעַ אֲשֶׁר הוֹעֲלָה מֵעֲלֵיכֶם הַשָּׁמַיִם בּוֹא יָבוֹא כַּאֲשֶׁר רְאִיתֶם אֹתוֹ עֹלֶה לַמָּרוֹם.

מהי הראיה לכך שקרבן מותו של ישוע בעבורנו התקבל על ידי האל בשמיים? הראיה היא תקומת ישוע מן המתים על ידי אלוהים. באמצעות התקומה, מוכח כי ישוע התגבר על המוות (או במילים אחרות, שלטון המוות אינו חל עליו). לכן עכשיו, בגלל שישוע חי, גם אנחנו יכולים לחיות. חייו בתוכנו מעניקים לנו חיים.  בנוסף, מפאת תקומתו, הוא חי היום.

הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ה’, 24 “אָמֵן אָמֵן אֲנִי אֹמֵר לָכֶם הַשֹּׁמֵעַ דְּבָרַי וּמַאֲמִין לְשֹׁלְחִי יֶשׁ־לוֹ חַיֵּי עוֹלָם וְלֹא יָבֹא בַּמִּשְׁפָּט כִּי־עָבַר מִמָּוֶת לַחַיִּים.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, י’, 9 אָנֹכִי הַפָּתַח אִישׁ כִּי־יָבוֹא בִי יִוָּשֵׁעַ וּבְצֵאתוֹ וּבְבוֹאוֹ יִמְצָא מִרְעֶה.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, י”ד, 6 וַיֹּאמֶר אֵלָיו יֵשׁוּעַ אָנֹכִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים לֹא־יָבֹא אִישׁ אֶל־הָאָב בִּלְתִּי עַל־יָדִי.
הַבְּשׂוֹרָה עַל־פִּי יוֹחָנָן, ח’, 24 לָכֵן אָמַרְתִּי לָכֶם כִּי תָמוּתוּ בַּחֲטָאֵיכֶם כִּי אִם־לֹא תַאֲמִינוּ כִּי־אֲנִי הוּא בַּחֲטָאֵיכֶם תָּמוּתוּ.
מַעֲשֵׂי הַשְּׁלִיחִים, ד’, 12 וְאֵין הַיְשׁוּעָה בְּאַחֵר כִּי לֹא נִתַּן תַּחַת הַשָּׁמַיִם שֵׁם אַחֵר לִבְנֵי אָדָם אֲשֶׁר־בּוֹ נִוָּשֵׁעַ.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, י’, 13 כִּי־כֹל אֲשֶׁר־יִקְרָא בְּשֵׁם יְהוָֹה יִמָּלֵט.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, י’, 11 כִּי הַכָּתוּב אֹמֵר כָּל־הַמַּאֲמִין בּוֹ לֹא יֵבוֹשׁ.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, ב’, 11 כִּי אֵין מַשּׂא פָנִים עִם־הָאֱלֹהִים.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, ג’, 22 וְהִיא צִדְקַת אֱלֹהִים בֶּאֱמוּנַת יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ אֶל־כֹּל וְעַל־כֹּל אֲשֶׁר הֶאֱמִינוּ בוֹ כִּי אֵין לְהַבְדִּיל.
אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשָּׁלִיחַ אֶל־הָרוֹמִיִּים, י’, 9 כִּי אִם־בְּפִיךָ תוֹדֶה שֶׁיֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן וְתַאֲמִין בִּלְבָבְךָ שֶׁהָאֱלֹהִים הֱעִירוֹ מִן־הַמֵּתִים תִּוָּשֵׁעַ.

איך נוכל לנקות את חטאינו ולזכות בחיים החדשים הללו? על ידי האמונה בישוע כאדוננו וגואלנו.   אם נכה על דרכינו החוטאות ונעתור אל ישוע שימחל לנו ויגאל אותנו, הוא יעשה זאת. ישוע הוא בן האלוהים, אשר בא לעולם בשביל למות בעבור פשעינו. כל דרי העולם אשר שמים בו את אמונם יזכו למחילה מאלוהים, ייגאלו מעוונותיהם (ומהגיהינום) ואלוהים יעניק להם חיים חדשים. אלוהים אינו נוקט משוא פנים. הוא אינו מושפע מהארץ שבה אנחנו חיים, השפה שאנו מדברים, היותנו עשירים או עניים, זכר או נקבה, צעירים או זקנים – או מכל הבדל גופני אחר.  כל מי שמאמין בישוע ומתוודה בפניו ייוושע.  להלן תפילה שתוכלו לשאת אם תחליטו ללכת בדרכו של ישוע:

            אלוהים בשמיים, תודה על ששלחת את בנך היחידי, ישוע, למות בעבור חטאיי למען אוכל להיגאל ולזכות בחיים חדשים מהמרומים. אני מתחרט על דרכיי ומבקש מחילה על עוונותיי. אני מאמין בישוע ומקבלו כאדוני וגואלי. עזור לי והנחה אותי כך שאורח-חיי בחיים החדשים האלו שאתה מעניק לי ישביע את רצונך. אמן.

אם נשאתם את התפילה שלמעלה, בקשו מאלוהים להראות לכם כנסייה ללכת אליה. פנו אל אלוהים בתפילה באופן קבוע, ואלוהים ישיב לכם. הקשיבו לקול האל. אלוהים ידריך אתכם. הוא אוהב אתכם והוא ידאג לכם. אתם יכולים לשים בו את מבטחכם. הוא לעולם אינו משיב ריקם את פניהם אלו שבוטחים בו. אלוהים הוא אל טוב. אפשר לבטוח בו. תוכלו להיסמך עליו כל חייכם. העלו בפניו את צרכיכם. הוא דואג לכם והוא יביא עליכם ברכה. אלוהים אמר: “לֹא אַרְפְּךָ וְלֹא אֶעֶזְבֶךָ”. שימו את מבטחכם באלוהים. קבלו ברכה בתיווכו של ישוע.

קראו באופן קבוע את התנ”ך, החל מחזון יוחנן. למקורות מקוונים נוספים, הקליקו כאן.